Progress Culture – pokrok v oblasti psychiky
Progress Culture alebo Kultúra pokroku má dve roviny.
Prvou je rovina dosahovania progresu v psychickej oblasti a v oblasti zdravia. Do tejto kategórie patria napríklad študenti, ľudia, ktorých práca je založená na kreativite a „bežná populácia“, ktorá potrebuje podávať čo najlepší psychický výkon, prípadne ich zaujímajú cesty, ako byť zdravšími.
Môžeme si predstaviť situácie ako napríklad:
- študent, ktorý hľadá spôsob ako sa čo najviac sústrediť na písanie práce,
- človek, ktorý potrebuje využívať pri svojej práci kreativitu, sústredenosť a rýchle rozhodovanie – napríklad spisovateľ alebo manažér či už vo vlastnej alebo cudzej spoločnosti,
- človek, ktorého trápia a obmedzujú v bežnom živote rôzne choroby alebo iné zdravotné komplikácie – napríklad žena so silnými menštruačnými ťažkosťami alebo človek trpiaci obezitou alebo bolesťami kĺbov atď.
Táto oblasť je zameraná na každého, bez ohľadu na to, či má nejaké skúsenosti so športom, prípadne ambície v ňom.
Aké výsledky je možné dosiahnuť v psychickej oblasti?
Môže ísť o dosiahnutie úrovne sústredenosti v takom rozsahu, že študent dokáže napísať celú bakalársku prácu za 18 dní, použiť v nej 53 knižných zdrojov (študenti si spomenú na trápenie so zdrojmi) a popritom mať čas na všetky ostatné aktivity – tréning, cestovanie do a zo školy, trávenie času s partnerom, socializácia a trávenie času s priateľmi.
Nejde len o samotnú kreatívnu činnosť, ale zároveň aj o zlepšenie sústredenia, takže nedochádza k odkladaniu danej povinnosti.
Druhý príklad súvisí s regeneráciou organizmu, ktorá dovoľuje absolvovať nasledovné:
Piatok 7:00 – odpovedanie na pracovné a súkromné e-maily
8:30 – tréning
10:00 – príprava vecí na cestovanie, varenie obeda
12:00 – šoférovanie (150km)
13:30 – 18:00 – konverzácia s priateľmi
18:00 – 20:00 – večera a socializácia
20:00 – (sobota) 4:00 – narodeninová oslava spojená s pohybmi pripomínajúcimi tanec
4:30 – 6:00 – šoférovanie (150km)
8:00 – 9:30 – sprcha, raňajky, nakupovanie
9:30 – 11:00 – tréning (začína to byť zaujímavé)
11:00 – 13:00 – príprava obeda, vybaľovanie vecí, príprava vecí na ďalšie cestovanie
14:00 – 16:00 – šoférovanie (150km) a konverzácia vyžadujúca si psychické sústredenie
16:00 – 18:00 – vybaľovanie vecí, príprava večere, večera
18:00 a nasledujúce – rozhovor s partnerom a spánok
Ako je vôbec možné, bez prísunu kávy (ktorú som vtedy nezaraďoval) alebo iného zdroja kofeínu, absolvovať 38 hodín bez spánku, 2 tréningy, šoférovať 450km, konverzácie s priateľmi, narodeninovú oslavu a ďalšie bežné činnosti ako nákup a varenie?
Je to jednoduché. Správne využívanie stravy tak, aby poskytovala energiu a nie útlm, využívanie postupov na nastavenie neurotransmiterov (článok o raňajkách) a optimalizácia vnútorného prostredia, v ktorom nedochádza k zápalovým procesom, ktoré zhoršujú regeneráciu.
Dôležité: uvedené situácie predstavujú iba príklad toho, kam sa dá dostať, nie sú bežne aplikované na klientov. Ak by ste sa rozhodli využiť Progress Culture ako nástroj, nemusíte sa báť, že nebudete môcť 2 dni spať. Ide len o ilustráciu toho, kam Vás môžem doviesť.
Ak Vás článok zaujal, sledujte stránku ďalej. Už zajtra sa pozrieme na dosahovanie pokroku na fyzickej úrovni.
Ak máte vo svojom okolí niekoho, kto využíva kreatívnu činnosť, zdieľajte s ním tento článok, aby sa aj on dozvedel, kam až možno posunúť ľudské hranice.
Ak chcete zažiť skutočný pokrok v oblasti psychiky, objavte pre Vás tú najlepšiu stravovaciu stratégiu.
V prípade záujmu dostávať všetky novinky priamo do Vašej e-mailovej schránky, vyplňte nižšie, prosím, svoje meno a e-mailovú adresu.
Progress Culture môžete sledovať aj na Facebooku.