Chyby v tehotenstve, ktoré ovplyvňujú budúcnosť
Category : Články , Stravovanie
Objavte, ktoré chyby počas tehotenstva vedú k neskorším komplikáciám. U detí, aj u matiek.
Gratulujem!
K čomu?
Keďže čítate tento článok, pravdepodobne ste budúca mamička, prípadne budúci otec.
Ak dieťa neočakávate a ste tu, gratulujem Vám aj tak, pretože sa dozviete veci, ktoré Vám pomôžu lepšie sa pripraviť na neskoršie rodičovstvo a najmä preto, že ak ste tu, máte chuť vzdelávať sa. Nie tradičným spôsobom, prostredníctvom zaostalého školského systému, ale investujete svoj čas a energiu do samo štúdia. A to je vždy obrovská výhoda.
Poďme sa pozrieť na najčastejšie chyby, ktoré počas tehotenstva robíte a ako ovplyvňujú Vašu budúcnosť a budúcnosť dieťaťa...
Chyby v tehotenstve, ktoré ovplyvňujú budúcnosť
Tehotenstvo je pre množstvo ľudí obrovskou radosťou, šťastím a požehnaním. Prvotnú eufóriu však postupne nahrádzajú praktické problémy, ako napríklad nutnosť kempovať na záchode, pretože interval medzi jednotlivými návštevami sa postupne skracuje.
O to komplikovanejšie to máte v prípade, že sa musíte starať o druhé (resp. v tomto prípade prvé) dieťa, ktoré si vyžaduje pozornosť a je mu jedno, že vo Vás klíči ďalší člen rodiny.
Pridajme k tomu bežné denné starosti (napr. ak ešte nejaký čas počas tehotenstva chodíte do práce) a povinnosti s udržiavaním chodu domácnosti, s nakupovaním a varením.
Výsledkom čoho je, že máte toho veľa. Príliš veľa.
Prečo to píšem?
Sprievodným znakom toho, ak máte veľa povinností je, že niekde uberiete. Je to prirodzené. V tomto prípade však voľba často padá na minimalizovanie vzdelávania sa (nepočítame sem typické tehotenské knihy) a na úkor času pre seba.
A v takejto situácii potom robíte chyby. Chyby, ktoré ovplyvňujú neskôr Vás a tiež aj Vaše dieťa.
Aké?
#1:
Prvou zásadnou chybou počas tehotenstva je stres.
Tým, že máte toho veľa, dostávate Vaše telo do stresu. V tomto článku som písal o strese oveľa viac, ale v princípe to môžeme zhrnúť tak, že ak ste v dlhodobom chronickom strese, Vaše zdravie bude upadať a to aj napriek tomu, že robíte všetko ostatné správne.
Ako stres počas tehotenstva minimalizovať?
Prvým nutným krokom je správne stravovanie – ďalej si ukážeme ako dramaticky ovplyvňuje celý priebeh tehotenstva.
Druhým krokom je dokonalý spánok. Prečítajte si o spánku v tomto článku a zhodnoťte na stupnici od 1-10, ako ste na tom so spánkom teraz. Čokoľvek pod 7 je na čase riešiť. V spánku prebieha nie len detoxikácia a opravné procesy, ale je to zároveň najlepší nástroj, ako bojovať so stresom.
Tretím krokom je čas pre seba. Tu máte v princípe 2 možnosti. Ak si to môžete dovoliť, najmite si pomoc na domáce práce. Áno, cudzí človek v byte/dome. Áno, neuprace to presne podľa Vás. Ale získate pre seba extrémne množstvo času, slobody a zdravia. Ak Vás blokuje psychika, prekonajte to.
Ak Vás ale blokuje rozpočet, skúste sa porozprávať s partnerom a obaja prijmite fakt, že nemusíte mať všetko vyupratované a trochu zvoľnite. Ak máte druhé dieťa, skúste si tiež s partnerom dohodnúť aspoň 1 deň úplne pre seba.
Verte mi, videl som to už miliónkrát. Domáce práce sú pre tehotnú ženu rovnako veľkým stresorom, ako pre budúceho otecka financie na zabezpečenie rodiny. Ak sa Vám podarí zbaviť sa (alebo aspoň minimalizovať) domáce práce a zabezpečiť si pravidelný deň pre seba, máte takmer vyhraté. Pridajte k tomu dôraz na kvalitný spánok a ste na najlepšej ceste k tomu, aby sa na Vás dieťa hneď po narodení nezačalo mračiť.
Toto bola tá jednoduchšia časť...
#2:
Druhou extrémnou chybou je nesprávne stravovanie.
Vždy, keď mi budúca mamička povie „Jem za dvoch.“ a pritom si pažravo rozbaľuje už tretí Snickers, prepadne ma neprekonateľná túžba počastovať ju označením „ignorant“.
No dobre, priznávam, napadli ma aj iné označenia.
Namiesto toho sa však vždy nadýchnem a začnem vysvetľovať.
Áno, mamička, je pravda, že jete za dvoch, takže sa tak treba aj správať. Žiadne čokolády, žiadne sladkosti, žiadne hranolky a pizza a žiadne nekvalitné potraviny.
Ak jete za dvoch, znamená to, že potrebujete predovšetkým dostatočnú dávku vitamínov a minerálov. Ale tých správnych. Nič z lekárne. To je strata peňazí a zdravia.
Jediný dôvod prečo máte neustále počas tehotenstva chute na sladké je to, že Vaše už tak demineralizované telo je teraz na tom ešte horšie, pretože aj Vaše budúce dieťa spotrebúva ďalšie minerály a vitamíny. Ak ste teda bežne v deficite a máte stále chuť na sladké, ak ste tehotná, tento deficit sa ešte prehlbuje a Vaša chuť na sladké iba rastie.
Výsledkom toho, že ignorujete signál tela o doplnenie správnych vitamínov a minerálov a pcháte do seba nekvalitné potraviny, ktoré ešte tento deficit prehlbujú (napr. lepok z tela odstraňuje extrémne množstvo magnézia), je, že Vám padajú vlasy, zhorší sa kvalita pleti a zubov, Vaše kosti začínajú rednúť a nastáva degenerácia organizmu.
Ak sa neviete vzdať nekvalitných potravín a je Vám jedno, že ako budúca mamička budete plešatá a bez zubov, myslite aspoň na svoje dieťa. Nedostatok príjmu správnych vitamínov a minerálov počas tehotenstva má za následok nasledujúce „darčeky“ pre Vaše dieťa:
Nedostatočne rozvinutá lebka.
Zúžená tvár, ktorá súvisí s krivými zubami. Ak má dieťa krivé zuby, jeho tvár sa vplyvom nedostatku kľúčových vitamínov, nedokázala rozvinúť a lebka „stlačila“ zuby k sebe.
Nedostatočne rozvinutý nos a nozdry, čo neskôr môže spôsobovať problémy s dýchaním.
Ploché nohy, čo v budúcnosti ovplyvňuje celý pohybový aparát, bolesti bedrových kĺbov, kolien a podobne.
Autizmus.
Poruchy správania. Tu ide o ovplyvnenie centier mozgu. Kriminálnici vykazujú vysokú mieru demineralizácie a vitamínových deficitov počas tehotenstva a detstva.
Poruchy koncentrácie – ADHD, ADD. Vaše dieťa nie je nepozorné a „neposedné“ iba tak. Má to svoj dôvod.
Krivé nohy. Čiastočne to súvisí aj s degeneráciou kostry.
Nedostatočne rozvinutá kostra a rednutie kostí.
Zubné kazy a problémy so zubami.
Atď.
Okrem dopĺňania správnych vitamínov a minerálov však potrebujete aj dostatok kvalitného jedla. Takže sa nemusíte báť veľkého steaku alebo veľkých porcii všeobecne. Opäť ale opakujem a zdôrazňujem – kvalitného jedla.
V opačnom prípade (teda, ak budete jesť nekvalitné jedlo) budete síce jesť veľa, ale Vaše zdravie bude ohrozené, vývoj dieťaťa narušený a Vy budete mať po tehotenstve o 20kg loja navyše. Nie je žiadny dôvod na to, aby ste pribrali počas tehotenstva viac ako 8-12kg.
Príkladom môže byť aj jedna moja klientka, ktorá počas tehotenstva pribrala cca 10kg. Výsledok? Po tehotenstve sa zotavila, vrátila k tréningu a netrvalo dlho a dostala sa do lepšej formy, ako pred tehotenstvom.
Váš nadmerný tuk Vášmu dieťaťu vývoj neuľahčí.
Základnými chybami, ktorých sa v tehotenstve budúce mamičky dopúšťajú sú nadmerný stres a nekvalitné stravovanie. Oba tieto faktory potom zhoršujú vývoj dieťaťa, zakladajú pre neho budúce zdravotné problémy a mamičku pripravujú často o zdravie.
Milióny žien po tehotenstve prišlo o vlasy a zuby. Milióny žien si myslí, že je to tak normálne. Pritom je to znak výrazných minerálových a vitamínových deficitov, ktoré ovplyvňujú aj dieťa.
Tieto chyby je možné jednoducho napraviť správnym prístupom k životnému štýlu a tiež správnou stratégiou v stravovaní. Prostredníctvom stravovacej stratégie Progress Strategy sa naučíte, ktoré dôležité vitamíny a minerály dopĺňať a ako pristupovať k stravovaniu tak, aby ste si zabezpečili pevné zdravie a správny vývoj pre Vaše dieťa. Okrem toho nepriberiete zbytočný tuk, ktorého by ste sa museli potom dlho zbavovať.
Investujte do seba a pridajte sa k stovkám ľudí, ktorí si už Progress Strategy užívajú a objavili pre seba tú správnu stratégiu.
Ak ste v článku našli užitočné informácie a páčil sa Vám, dajte stránke Progress Culture na Facebooku „páči sa mi to“ a zdieľajte ho so svojimi blízkymi. Informácii bude oveľa viac.
V prípade záujmu dostávať všetky novinky priamo do Vašej e-mailovej schránky, vyplňte nižšie, prosím, svoje meno a e-mailovú adresu.